Cieszynka z nagrodą Superbrands 2014

24 listopada 2014PPG Deco Polska, PPG Deco Polska

Cieszynka została wyróżniona prestiżowym tytułem Superbrand 2014, przyznawanym najsilniejszym markom na rynku. O wyborze laureatów zdecydowało nie tylko grono 60 niezależnych ekspertów, ale także grupa ponad 15 tys. respondentów, uczestniczących w badaniu konsumenckim. Cieszynka została nagrodzona w kategorii „Created in Poland”.

Superbrands to międzynarodowa nagroda przyznawana każdego roku markom, które mogą się poszczycić największą siłą i najmocniejszym wizerunkiem na danym rynku. Rada Marek oraz uczestnicy badania oceniają m.in.: wartość czy wielkości sprzedaży, a przede wszystkim prawdziwą siłę brandu.

Cieszynka od blisko dwudziestu lat cieszy się dużym zaufaniem polskich konsumentów, czego potwierdzeniem jest miejsce wśród laureatów Superbrands. Szczególnie cieszy nas fakt, że wyróżnienie otrzymaliśmy w kategorii „Created in Poland” – mówi Mariusz Szubert, manager marki Cieszynka. Nasze produkty od lat towarzyszą polskim klientom podczas remontów mieszkań, udowadniając jednocześnie przyjętą przez nas prostą tezę: „Malowanie ścian wcale nie musi być drogie, aby było skuteczne!”

Marka Cieszynka to rodzina tradycyjnych farb emulsyjnych oraz emalii. Wyroby przeznaczone są do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz okien, drzwi, lamperii, elementów drewnianych, metalowych eksploatowanych wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Marka została wprowadzona na rynek w roku 1996. Początkowo farba emulsyjna Cieszynka obecna była jedynie na Górnym Śląsku. Ze względu na bardzo dobry stosunek jakości emulsji do jej ceny, produkt zaczął cieszyć się dużym zainteresowaniem także w pozostałych regionach kraju. W ciągu trzech lat emulsja opanowała ponad 25% rynku farb emulsyjnych w swoim segmencie.

Marka Cieszynka wchodzi w skład portfolio produktów PPG Deco Polska Sp. z o.o. – producenta wiodących na polskim rynku farb i lakierów. Do PPG Deco Polska należą także marki: Dekoral, Dekoral Professional, Dekoral Gold, Bondex, Malfarb, Domalux, Drewnochron oraz Sigma.

Firma PPG Deco Polska jest częścią koncernu PPG Industries - światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma powstała w 1883 roku. Zaopatruje klientów z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz klientów detalicznych. Siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu (USA). Firma działa w ponad 60 krajach świata i zatrudnia ok. 40 tys. pracowników Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Załączniki komunikatu