Nowoczesne sposoby na elewację w kolorach

30 listopada 2015poradniki Malfarb

Elewacja domu to nie tylko wygląd, ale także charakter domu. Szeroki wybór kolorów pozwala tworzyć wyjątkowe aranżacje na fasadach, podkreśla ich bryłę oraz kształt budynku lub akcentuje poszczególne elementy. Jak kolory wpływają na elewację podpowiadają eksperci marki Malfarb.

- W zależności od bryły, wielkości i stylu budynku oraz otoczenia, w jakim się znajduje powinniśmy dopasować nie tylko kolor elewacji, ale także pomysł na jej wykonanie. Jednokolorowe budynki wyglądają efektownie na tle lasu lub w dzielnicy domków jednorodzinnych. W obiektach o ciekawych kształtach, z dużą ilością wnęk czy nietypowych okien możemy zastosować kontrasty kolorystyczne oraz oryginalne rozwiązania, np. malowanie dwóch kolorowych pasów na białej fasadzie – mówi Mariusz Szubert, Brand Manager marki Malfarb.

Kolorowe wariacje

Mówiąc o kolorowej elewacji niekoniecznie mamy na myśli jedynie jednokolorowe ściany w uniwersalnym białym czy też odważnym czerwonym kolorze. Przeciwnie – obecne trendy w architekturze zachęcają do eksperymentowania z barwnymi połączeniami na elewacjach domów, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Bazą dla tego typu aranżacji będzie kolor biały, choć doskonale sprawdzi się także zestawienie szarości lub beży z odcieniem, który przełamie ich bezpieczny wygląd. Ciekawym rozwiązaniem są barwne pasy na białej lub szarej fasadzie lub na rogach domu. Bardzo efektownie wyglądają także zaakcentowane innym odcieniem wnęki okienne lub balkonowe. Atrakcyjnym pomysłem jest także oddzielnie kolorami poszczególnych stref, np. jednego z pięter, ganku czy garażu.

Dzięki zastosowaniu uniwersalnego tła jesteśmy w stanie stworzyć niezwykłe efekty dekoracyjne na elewacji domu. Możemy pomalować obramowanie okien lub drzwi w innym, ciemniejszym kolorze. Szeroka oferta kolorów, np. z oferty mieszalnika Malfarb Color System, pozwala na zrealizowanie nawet najbardziej oryginalnych pomysłów. Ponadto nowoczesne farby (np. Farba Silikonowa marki Malfarb) tworzą powłokę mocno związaną z podłożem. Hydrofobizacja obniża wnikanie wody w tynk – woda swobodnie spływa zmywając kurz, a mniej wilgotna przegroda to ograniczenie rozwoju mikroorganizmów. Obniżona skłonność do brudzenia się daje efekt samooczyszczania się powłoki i znakomitą odporność na warunki atmosferyczne – mówi Mariusz Szubert, Brand Manager marki Malfarb.

Załączniki komunikatu