Klasyczna mozaika na ścianie – Nowy Tynk Malfarb Taurus Natural

28 lutego 2018nowości Malfarb

Na początku marca tego roku do ogólnopolskiej sprzedaży wejdzie nowy produkt marki Malfarb – tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural. Nowość produktowa poszerza kolekcję tynków strukturalnych Malfarb Taurus. Główną zaletą tynku jest z pewnością wyjątkowy efekt naturalnego kamienia imitującego granit na powierzchni ściany. Można go uzyskać dzięki zawartym w nim płatków minerału – MIKA.

 

Klasyka, która błyszczy

Tynk strukturalny o charakterze dekoracyjnym od dawna znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki swoim właściwościom, technikom nakładania pozwala uzyskać szereg efektów wizualnych i stylistycznych. Do wyboru są klasyczne rozwiązania, jak imitacje kamieni, marmuru, żyłki z antycznych kolumn, naturalnej skały - trawertyn w różnych strukturach, czy imitacje betonu, drewna i metalu. Nadają dekorowanym wnętrzom szlachetny urok i dodatkowy prestiż. Nowy produkt w kolekcji tynków strukturalnych, tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural wyróżnia się na rynku ze względu na zawartość MIKI – minerału z grupy krzemianów, którego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa micare – błyszczeć. Taki właśnie efekt – błyszczącej, metalicznej i jedwabistej powierzchni daje ten minerał, zbliżając wyglądem powstały tynk do naturalnego wyglądu granitu.

malfarb3.png 

 

 

Powrót do tradycyjnych technik dekoracyjnych we wnętrzu.

Tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural daje duże możliwości aranżacyjne i stylistyczne.

 

 

 

Pozwala wykreować wnętrze skojarzone z prestiżem, jednocześnie umiarem i harmonią. Stworzony na bazie żywicy akrylowej z dodatkiem drobnych naturalnych kruszyw barwionych, nawiązuje do dawnych technik złocenia i stylistyki secesji. Ten sposób dekorowania ścian pozwala wykreować na nich eleganckie, metaliczne, mieniące się złotem refleksy, zmieniające się w zależności od intensywności i kąta padania światła. We wnętrzach naturalna elegancja dekoracyjnej powłoki stworzy efekt klasycznego piękna i wysmakowanego stylu. Tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural dostępny jest w szerokiej palecie kolorystycznej, od bezbarwnych, srebrzystobiałych odcieni po żółtawe, ciemnoszare barwy.

Gdzie warto zastosować tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural? Najlepiej prezentuje się w dużych pomieszczeniach, w których powierzchnia ściany jest wyraźnie wyeksponowana. Dodatkowo, również w niewielkich metrażach daje duże możliwości aranżacyjne, akcentując jedną ścianę pokoju lub atrakcyjny element wyposażeniamówi Aldona Słapa-Nowacka, Brand Manager marki Malfarb. Ze względu na swoje praktyczne walory, tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural używany jest z kolei do ozdobnego wykańczania ścian wewnątrz budynków. Tworzy warstwę ochronną w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych, jak korytarz, czy klatka schodowa.

 

malfarb1.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elegancka i solidna elewacja zewnętrzna

Tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural to nie tylko walory dekoracyjne, ale również zalety praktyczne. Tynk akrylowy jest zawiesiną wykonaną na bazie żywicy akrylowej, co sprawia, że jest elastyczny i nie przepuszcza wilgoci. Dzięki temu, wzmacnia odporność ściany przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych m.in. wilgocią, ogniem, promieniami słonecznymi.

Marka PPG Deco Polska Sp. z o.o. (z siedzibą we Wrocławiu) to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, w tym sztandarowej marki Dekoral. Do PPG Deco Polska należą także marki: Dekoral Professional, Bondex, Drewnochron, Domalux, Domalux Professional, Sigma Coatings, Malfarb, Centra Dekoral Professional, Studio Dekoral, ProGold, Akademia Techniczna PPG Deco.

Firma PPG Deco Polska jest częścią koncernu PPG Industries - światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma powstała w 1883 roku. Zaopatruje klientów z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz klientów detalicznych. Siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu (USA). Firma działa w ponad 60 krajach świata i zatrudnia ok. 40 tys. pracowników. Wartość sprzedaży w 2010 roku wyniosła 13,4 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Załączniki komunikatu